تور قبرس قیمت تور قبرس تورتابستان 96

تور قـــبرس قیمت تور قبرس تورتابستان 96


آژانس مسافرتی گیتی آرا ایرانیان   88501845 021


 

 

قبرس  ( Cyprus )
كشور قبرس روي سومين جزيره درياي مديترانه واقع شده كه به دو بخش ترك نشين (شمالي) و يوناني (جنوبي) تقسيم شده است . بخش شمالي آن دراختیار تركيه و  بخش جنوبي در اختیار يونان ، مذهب ترك ها مسلمان و مذهب يوناني ها ارتودوكس است.
كشور قبرس كه پايتخت آن نيكوزيا است جزء اتحاديه اروپا ، و واحد پول آنها يورو مي باشد. ايرانيان برای سفر به بخش جنوبی جزيره حتما باید جهت اخذ ویزا  اقدام نمایند.

مکان های تفريحي قبرس
مناطق تاريخي اطراف جزيره كه بازمانده از رم باستان است، موزه ها و همچنين نوار ساحلي از مناطق پربیننده توسط  توريست ها مي باشد.


شهرهاي قبرس
لارناكا سومين و قديمي ترين شهر قبرس است.
ليماسول بزرگترين و پرجمعيت ترين شهر قبرس است.همچنین اين شهر يكي از مهم ترين بنادر ترانزيت كالا در اروپا و درياي مديترانه مي باشد. فروشگاهها و مراكز خريد مدرن زیادی نیز در لیماسول وجود دارد.


مواردی که لازم است برای سفر به  قبرس بدانیم
واکسیناسیون جهت سفر به قبرس الزامی نمی باشد.
آب شیر قابل نوشیدن است.ولي توصيه مي شود آب را خريداري کنید.
واحد پول جمهوری قبرس، پوند قبرس می باشد که به صد سنت تقسیم شده و اسکناس ها به صورت اسکناس های بیست, ده, پنج و یک پوندی است.
بانکهای قبرس از هشت و نیم صبح الی یک بعداز ظهر در اختیار عموم قرار دارند. همچنین بانکهای خاص واقع در اماکن توریستی بعد از ظهرها نیز پاسخگوی متقاضیان هستند.
برداشتن اجناس عتیقه از کف دریا یا خروج آنها از قبرس بدون گواهی صادرات مخصوص قبرس غیر قانونیست.
تورسیت ها باید توجه داشته باشند که به سنت و آیین های مذهبی احترام بگذارند و همچنین دقت لازم را در نپوشیدن شلوارهای کوتاه، یا لباسهای بدون آستین در کلیساها و دیرها بجا آورند.
انعام دادن در رستورانها و تاکسی ها و غیره اجباری نیست اما همیشه مورد استقبال قرار می گیرد .
از غذاهای مشهور محلی آن که دارای قیمتی مناسب است می توان به " سوفلاکی ستین پیتا" که کبابی ویژه میان نانی نازک است، اشاره کرد.